![BluAct : Η γαλάζια επιχειρηματικότητα ως μοχλός βιώσιμης αστικής ανάπτυξης](https://static.wixstatic.com/media/ef4371_10ef15841e10499eaecc52538b14ae03~mv2.jpg/v1/fill/w_147,h_101,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/ef4371_10ef15841e10499eaecc52538b14ae03~mv2.jpg)
![BluAct : Η γαλάζια επιχειρηματικότητα ως μοχλός βιώσιμης αστικής ανάπτυξης](https://static.wixstatic.com/media/ef4371_10ef15841e10499eaecc52538b14ae03~mv2.jpg/v1/fill/w_147,h_101,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/ef4371_10ef15841e10499eaecc52538b14ae03~mv2.jpg)
Thu, 27 May
|ONLINE
BluAct : Η γαλάζια επιχειρηματικότητα ως μοχλός βιώσιμης αστικής ανάπτυξης
Burgas-Βουλγαρία, Galati-Ρουμανία, Mataro-Ισπανία, Matosinhos-Πορτογαλία, Ostend-Βέλγιο και Salerno-Iταλία. Εκπρόσωποι απο τις 6 πόλεις-λιμάνια που μετέχουν στο ευρωπαικό πρόγραμμα BluAct "έρχονται" στον Πειραιά για την τελική διαδικτυακή εκδήλωση .
Ώρα και Τοποθεσία:
27 May 2021, 11:00 – 15:00
ONLINE
Πληροφορίες:
Η τελική εκδήλωση του ευρωπαϊκου έργου BluAct σε διαδικτυακή σύνδεση με άλλες 6 πόλεις λιμάνια από όλη την Ευρώπη. Ο Πειραιάς σαν επικεφαλής εταίρος στο έργο BluAct του προγράμματος URBACT, ανέλαβε να καθοδηγήσει 6 ακόμα πόλεις λιμάνια στην διοργάνωση ενός διαγωνισμού καινοτομίας για τη Γαλάζια Επιχειρηματικότητα, αντίστοιχου με τον Blue Growth Piraeus. Στο ντοκιμαντέρ παρουσιάζονται τα αποτελέσματα της προσπάθειας των 7 Δήμων!
Δείτε όλη την εκδήλωση ζωντανά (στην αγγλικά γλώσσα) στο